Δευτέρα 7 Δεκεμβρίου 2015

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 3-1 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

Με μια πολύ καλή εντός έδρας νίκη, συνέχισε στο πρωτάθλημα για τη β΄ φάση το α΄ τμήμα των κορασίδων μας, επί του ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ με 3-1 (25-22, 18-25, 26-24, 25-08).
ΠΑΝΩ: Μαρίνα ΜΑΡΚΑΚΗ, Έλενα ΑΓΓΕΛΗ, Ιωάννα ΙΩΑΝΝΟΥ, Έλενα ΣΤΟΙΤΣΕΒΑ, Κάτια ΑΜΟΙΡΙΔΟΥ, Κωνσταντίνα ΜΑΡΚΟΥΤΣΑ, Δήμητρα ΒΟΥΛΓΑΡΗ. ΚΑΤΩ: Ελισάβετ ΛΕΠΙΔΟΥ, Τζωρτζίνα ΚΟΥΜΡΟΓΛΟΥ, Έλσι ΦΩΤΟΥ, Καλλιόπη ΧΑΝΟΥ, Αλεξάντρα ΘΩΜΑΙΔΟΥ, Σταυρούλα ΧΑΝΟΥ, Σοφία ΧΡΥΣΟΥ
Η ομάδα μας, που ήθελε πολύ τη νίκη - και το έδειξε στον αγωνιστικό χώρο και για βαθμολογικούς, αλλά και για ψυχολογικούς λόγους - έπαιξε καλό βόλει και θα διεκδικήσει με πολλές πιθανότητες την είσοδο της στην πρώτη 5άδα.
Στο 1ο σετ, δεν ξεκινήσαμε καλά, με αποτέλεσμα η Ηλιούπολη, να προηγηθεί με 11-17. Η Δραπετσώνα, όμως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και με ένα εντυπωσιακό σερί 6-0, ισοφάρισε αρχικά σε 17-17 και στη συνέχεια με νέο σερί 8-5, να προηγηθεί με 1-0.
Στο 2ο σετ και πάλι η Ηλιούπολη, ξέφυγε στην αρχή και παρά τις προσπάθειες μας για μείωση του σκορ, αυτό δεν επετεύχθη, με την Ηλιούπολη εύκολα να ισοφαρίζει σε 1-1.
Το 3ο σετ, είχε αμφίρροπη εξέλιξη με την Ηλιούπολη να διατηρεί ένα προβάδισμα 2-4 πόντων μέχρι το 23-23. Εκεί, όμως η Δραπετσώνα με ψυχραιμία και χωρίς λάθη, κατάφερε να προηγηθεί με 2-1.
Στο 4ο σετ, υπήρχε μόνο η Δραπετσώνα στο γήπεδο και πολύ εύκολα γράφτηκε το τελικό 3-1.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Σαχινίδη και Μαντούβαλου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Αγγέλη, Αμοιρίδου, Ιωάννου, Μαρκάκη, Θωμαίδου, Στοίτσεβα, Χάνου Στ. (λ), Κουμρόγλου (λ), Χάνου Κ., Μαρκουτσά.
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: (Καραγιάννης) Παπαθανασίου, Χατζηγεωργίου, Κρεμμυδιώτη, Καραγιαννίδου, Βαρθαλή, Κουτσούκου, Κανέλλου (λ), Σπυριδάκη.