Τρίτη 1 Δεκεμβρίου 2015

OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-0 ΣΤΙΣ ΝΕΑΝΙΔΕΣ

Αγγελική ΓΡΗΓΟΡΑΤΟΥ
Με εκτός έδρας ήττα από τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΦΠ με 3-0 (25-16, 25-19, 25-16), συνεχίστηκε το πρωτάθλημα για το τμήμα των νεανίδων μας, στον τελευταίο αγώνα μας για την α΄ φάση.
Η ομάδα μας, η οποία έχει ήδη προκριθεί στη β΄φάση, έπαιξε κατά διαστήματα καλό βόλει, αλλά δεν κατάφερε να αποσπάσει κάτι θετικό από τον αγώνα.
Στο 1ο σετ, ο Ολυμπιακός πήρε μεγάλες διαφορές από την αρχή και εύκολα προηγήθηκε με 1-0.
Στο 2ο σετ, η Δραπετσώνα μπήκε καλύτερα και προηγήθηκε με 0-4, 8-12. Όμως ο Ολυμπιακός ανέκαμψε, ισοφάρισε αρχικά σε 14-14 και στη συνέχεια προηγήθηκε με 19-17 και στη συνέχεια με σερί 6-2, έκανε το 2-0.
Στο 3ο σετ και πάλι ο Ολυμπιακός πήρε διαφορές από την αρχή, φτάνοντας εύκολα στο 3-0.
Χαρακτηριστικό του αγώνα ήταν η πρώτη συνάντηση ως αντίπαλων των αδελφών Λιόλιου, της Αγγελικής της Δραπετσώνας και της Γεωργίας του Ολυμπιακού. Μπορεί τώρα να νίκησε η μικρή αδελφή, αλλά η Αγγελική περιμένει την επόμενη συνάντηση...
Με δεδομένο ότι την τελευταία αγωνιστική έχουμε ρεπό, θα καταλάβουμε μάλλον την 3η θέση της βαθμολογίας και θα συναντήσουμε στην επόμενη φάση του νοκ άουτ αγώνα με πλεονέκτημα έδρας, την 6η ομάδα του β΄ όμιλου, που θα είναι μία εκ των Ευρυάλης, Άμιλλας και Πορφύρα.
Μέτρια η διαιτησία των κ.κ. Τριανταφυλλόπουλου και Χατσικιάν.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: (Σαραντίτης) Λιόλιου, Καίσαρη, Αδαμοπούλου, Γιώτα, Γλύκα, Μιλεντίγιεβιτς, Βασιλοπούλου (λ), Γκόλφη (λ), Πάντου, Ζουμίδη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Φούσκα, Ιωάννου, Πολυμεροπούλου, Λιόλιου, Ζάππα, Μπουρέλι, Γρηγοράτου (λ), Παπαδόγγονα (λ), Βεντούρη, Στοίτσεβα.