Παρασκευή 18 Δεκεμβρίου 2015

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ 3-1 ΓΙΑ ΤΗΝ Α΄ ΕΣΠΕΔΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Εντός έδρας νίκη, με την οποία μειώσαμε την απόσταση μας από την κορυφή σε 2 πόντους, πέτυχε το γυναικείο μας τμήμα επί του ΠΕΙΡΑΙΚΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ με 3-1 (23-25, 25-20, 25-21, 25-08).
Σοφία ΔΟΥΚΑ
Η ομάδα μας μπήκε στον αγώνα με όρεξη και αποφασιστικότητα να παίξει καλό βόλει και τα κατάφερε μερικώς στο 1ο σετ, στο οποίο έφτασε να προηγείται με 15-9, 18-11, 21-15. Στο σημείο εκείνο όμως με μια μεγάλη καθίζηση η Δραπετσώνα, έδωσε την ευκαιρία στον αποφασιστικό και πολύ καλό Πειραικό να μειώσει αρχικά, να ισοφαρίσει κατόπιν σε 23-23 και με ψυχραιμία και καλή αποτελεσματικότητα να πραγματοποιήσει το 0-1.
Στο 2ο σετ, ξεφύγαμε κάπως μετά το 16-14, για να ισοφαρίσουμε κάπως δύσκολα σε 1-1.
Στο 3ο σετ, συνεχίσαμε να παίζουμε βόλει μέτριο προς καλό και προηγηθήκαμε με 8-5, ο Πειραικός όμως πήρε το προβάδισμα με 12-13, για να ξαναπάρουμε την πρωτοπορία με 21-20 και με σερί 4-1, να γράψουμε το 2-1.
Το 4ο σετ, δεν αντέχει κριτικής καθώς ήταν εμφανής η κούραση του Πειραικού και πολύ εύκολα, ανεβάζοντας κατά πολύ και την απόδοση μας, πήραμε το 3ποντο.
Άριστη η διαιτησία του κ. Διαμαντή και της κας. Πετροχείλου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Βαγγή, Χατζηπέτρου, Καραγιαννίδου, Μπουρέλι, Τζώρτζη, Δούκα, Κρεμμύδα (λ), Ιωάννου.
ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ: (Λιναράκη) Στογιάννου, Κολοκοτρώνη, Δηλέρη, Τούντα, Κοματά, Παραγυιού, Βουλγαράκη (λ), Λίκα (λ), Φλωροπούλου, Δανιά.