Δευτέρα 7 Δεκεμβρίου 2015

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ 1-3 ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΣ

Πέτρος ΧΑΡΑΚΛΑΝΗΣ
Με εντός έδρας ήττα από τον ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ με 1-3 (25-20, 22-25, 20-25, 15-25), συνέχισε τις υποχρεώσεις του για το πρωτάθλημα το τμήμα των παίδων μας.
Η ομάδα μας, ξεκίνησε τον αγώνα και παίζοντας καλό βόλει κατάφερε και προηγήθηκε με 1-0.
Και στο 2ο σετ, ξεκινήσαμε παίζοντας καλό βόλει και προηγηθήκαμε μέχρι 12-8. Στη συνέχεια όμως, η Αργυρούπολη παίζοντας πιο συγκεντρωμένα, αρχικά ισοφάρισε σε 17-17 και στη συνέχεια παίρνοντας το προβάδισμα, ισοφάρισε σε 1-1.
Στο 3ο σετ, η Αργυρούπολη διατηρούσε μια διαφορά 3-4 πόντων, με την οποία προηγήθηκε με 1-2.
Στο 4ο σετ, η ομάδα μας δεν κατάφερε να έχει την απαιτούμενη διάρκεια στην απόδοση της και η Αργυρούπολη εύκολα έγραψε το τελικό 1-3.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Αντωνόπουλου και Κουλουμπή.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Πλήθης) Αμοριανός Πρ., Κασαπίδης, Λεκάι, Κογκαλίδης, Χαρακλάνης, Δαρδανός, Διαμαντής (λ), Αμοριανός Μ., Γρηγοράτος, Τσουλφάς.
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ: (Βρεττός) Γεωργακόπουλος Ι., Μάγγος, Καμπουράκης, Πούλος, Ντούβλης, Κριερής, Γεωργακόπουλος Σ. (λ), Σάκουλης.