Κυριακή 28 Οκτωβρίου 2012

Η 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ 3ου ΟΜΙΛΟΥ ΤΗΣ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΑΙΑΝΤΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ
Το δύο στα δύο στον 3ο όμιλο της Α2 γυναικών έκανε η Νίκη Αλεξανδρούπολης. Στον εκτός έδρας αγώνα με τον Ερμή Δράμας επικράτησε 3-1. Η αναμέτρηση διεξήχθη με έναν διαιτητή, καθώς δεν προσήλθε η γραμματεία του αγώνα και έτσι ο δεύτερος διαιτητής εκτέλεσε χρέη σημειωτή.

Εύκολο πέρασμα του Αίαντα Ευόσμου από την έδρα του Μεγάλου Αλεξάνδρου. Χωρίς να συναντήσει δυσκολίες επικράτησε 3-0 σετ, πραγματοποιώντας και αυτός τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμες αγωνιστικές τη φετινή σεζόν.

Με τους τρεις βαθμούς έφυγε από την έδρα του ΕΣΟΠ Επίκουρου, η Νέα Γενεά, αν και στο τρίτο σετ βρέθηκε να χάνει με 22-17. Έκανε την ανατροπή στα τελευταία λεπτά του αγώνα και πανηγύρισε τη νίκη με 3-0 σετ.

Με καθαρή νίκη 3-0 σετ ξεπέρασε το εμπόδιο του Άρη, η Σταυρούπολη, όπως και η Ένωση Ελασσόνας αυτό της ΕΑ Λάρισας. Το τάι μπρέικ χρειάστηκε ο Ηρακλής Ιωαννίνων στην Πτολεμαΐδα για να πάρει τους δύο βαθμούς από τον τοπικό Αρίωνα.

Ερμής Δράμας - Νίκη Αλεξ/πολης 1-3 (16-25, 18-25, 25-16, 23-25)
Ερμής Δράμας (Αβερκιάδης): Τυχαλά, Τερτλίδου, Γαϊτανίδου, Κωστή, Καρακιτσίδου, Παντελίδου, Σωτήρογλου (λ), Καμπάνταγη, Παρλόγλου
Νίκη Αλεξ/πολης (Τεκτονίδης): Λαμπρίδου, Λαμπροπούλου, Καλογεροπούλου, Κεπεσίδου, Καράμπαλη, Νικολαίδου, Λυμπεροπούλου (λ)

Μέγας Αλέξανδρος - Αίας Ευόσμου 0-3 (18-25, 15-25, 17-25)
Μέγας Αλέξανδρος (Τζούρος): Βαλσάμη, Δόστρα, Τοζόγλου, Τσαλδάρη, Κοφίδου, Βούτου, Χατζηβασιλείου (λ), Παπακαρμέζη (λ), Καραφωτάκη
Αίας Ευόσμου (Γαβαλά): Ακριτίδου, Χατζηευστρατιάδου, Χρηστινίδου, Ξενικιάδου, Τοσουνίδου, Γλυκίδου, Μυρίδου (λ), Κατσαβέλη, Τορλαχίδου, Γρηγορίου, Ιακωβίδου, Τσαπαρίδου

ΕΣΟΠ Επίκουρος - Νέα Γενεά 0-3 (18-25, 21-25, 22-25)
ΕΣΟΠ Επίκουρος (Τρίτσια): Καντούρη, Κούτουλα, Έππα, Μποσταντζόγλου, Πλουμή, Βουγιουκλίδου, Καλατζή (λ), Παγκαλίδου (λ), Πασσιά, Παντέλογλου, Ηλιοπούλου
Νέα Γενεά (Γαϊδατζής): Τσομίδου, Κοτέογλου, Ζαμπουρλή, Μουντάκη, Μπουρνή, Τσομπανίδου, Νταή (λ), Μπάγγου, Πολυνοπούλου, Μπουρσανίδου

ΕΟ Σταυρούπολης - Αρης 3-0 (25-22, 25-19, 25-21)
ΕΟ Σταυρούπολης (Δημήτρης Σολκίδης): Δημητριάδου, Κοκκινίδου, Καλούδη, Καλτρουνίδου, Αργυροπούλου, Μπούκα, Ιωαννίδου (λ), Παππά, Μητσάνη
Αρης (Δεληγιάννη): Ωρολογοπούλου, Αποστολίδου, Πήττα, Καμφορίδου, Συμεωνίδου, Σακαράκη, Παπατκούδη (λ), Παπαδοπούλου (λ), Μαναβή

Αρίων Πτολεμαΐδας - Ηρακλής Ιωαννίνων 2-3 (25-27, 25-18, 25-17, 22-25, 8-15)
Αρίων Πτολεμαΐδας (Κούρτης): Εμμανουάηλ Γλ., ΚούσηΕλ., Αϊτσίδου, Κούση Π., Κουρλούκη, Κούση Στ., Εμμανουήλ Αρ. (λ), Μπίγγα
Ηρακλής Ιωαννίνων (Κωνσταντίνος Ζιώγος): Χατζηγιάννακου, Ασημακίδου, Χαμπυλομάτη, Μπούσα Μ., Παπακωνσταντίνου, Κολέτση, Σάκκου (λ), Δασκάλου, Καλαμαρίδου

Ένωση Ελασσόνας - ΕΑ Λάρισας 3-0 (25-17, 25-23, 25-20)
Ένωση Ελασσόνας (Παναγιώτου Βάλλιος): Μπούσια Σ., Πλιάκα, Λίπσιου, Μπούσια Χ., Πίρβα, Κασελούρη, Ζιάκου (λ), Παναγιώτου, Ζιουργκάνου, Κατσαρέ
ΕΑΛ (Πνάκας): Μαδένογκλου, Παπαστεργίου, Κουτσογιάννη, Κολοβέτσιου, Τουσιούδη, Μπέη, Τίκα (λ), Καματσέλου (λ), Ζαφειρίου, Σουλτούκη, Καλαμάκα