Κυριακή 28 Οκτωβρίου 2012

ΧΑΝΙΑ - ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 3-2 ΓΙΑ ΤΗΝ Α2 ΑΝΤΡΩΝ

Χανιώτικα χαμόγελα, ηρακλειώτικα παράπονα
Από το volleynews.gr
Τα Χανιά πήραν το ντέρμπι τη Κρήτης με την ΓΕ Ηρακλείου μετά από αμφίρροπη αναμέτρηση δύο ωρών που κρίθηκε στις λεπτομέρειες και ολοκλήρωσε την 1η αγωνιστική του Α΄ ομίλου της Α2 ανδρών. Οι φιλοξενούμενοι έχουν παράπονα από την διαιτησία του Κοκοτσάκη, ενώ με πρωταγωνιστή τον Θεοδώρου κατάφεραν να γυρίσουν το 3ο σετ όπου βρέθηκαν πίσω με 24-22 και με σερί 4-0 επικράτησαν 26-24. Τα Χανιά ήταν ανώτερα στο 4ο σετ και οδήγησαν τον αγώνα στο τάι μπρέικ. Εκεί έγινε μάχη πόντο πόντο. Στο 9-9 έγινε η φάση που ο Κοκοτσάκης έδωσε τη μπάλα στους γηπεδούχους. Μετά τις διαμαρτυρίες της ΓΕΗ οι παίκτες του Γιώργου Σταυρόπουλου έκαναν διαδοχικά λάθη και τα Χανιά πήραν τη νίκη κρατώντας το αήττητο στην έδρα τους.
Παράπονα για τη διαιτησία έχουν και τα Χανιά ειδικά για σφυρίγματα του Κοκοτσάκη στο 3ο σετ.

Διαιτητές: Κοκοτσάκης, Αγγελίδης

Τα σετ: 3-2 (25-19, 21-25, 24-26, 25-21, 15-10)

ΧΑΝΙΑ (Χρηστιανάκης): Μπουρμπάκης, Ανέστης, Γλυνιαδάκης, Μποτζολάκης, Καλογεράκης, Κουτρουμπάκης / Χρηστιανάκης (λ), Μονιάκης, Κορνιοτάκης, Γεωργακόπουλος, Δαμνιανός.

ΓΕΗ (Σταυρόπουλος): Θεοδώρου, Τεφτσής Κ, Χατζηδάκης, Βενιανάκης Γ., Δρουγκάκης, Δρυμισιανάκης / Τεφτσής Μ. (λ), Μουτάφης, Πετρουγάκης, Μαριάτος.