Τρίτη 21 Οκτωβρίου 2014

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 1-3 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄

Κωνσταντίνα ΜΑΡΚΟΥΤΣΑ
Εντός έδρας ήττα υπέστη το β΄ τμήμα των κορασίδων μας, από τον ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ με 1-3 (22-25, 25-18, 18-25, 25-27).
Ο αγώνας ήταν πάρα πολύ καλός και οι δύο ομάδες μας πρόσφεραν πολύ όμορφο θέαμα.
Η ομάδα μας, θα μπορούσε να διεκδικήσει τη νίκη, αφού στο 4ο σετ, προηγήθηκε με 23-20, όμως το Περιστέρι αντέδρασε και με σερί 2-7, πήρε σετ και αγώνα.
Πάντως, τα κορίτσια μας, έδειξαν μια θεαματική βελτίωση από την περσινή περίοδο, παίζοντας σωστό βόλει και αναμένουμε στο μέλλον ακόμα καλύτερα πράγματα απ΄ αυτές.
Άριστη η διαιτησία των κυριών Ρουφάνη και Μεταξά.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: (Χατζηδημητρίου) Μαρκουτσά, Βλασταρίδου, Φώτου, Θωμαίδου, Νουρλιάδη, Συναπίδου (αρχ. 6άδα), Κούτσου, Χίου, Κανελλοπούλου.
ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ: (Κουγιουμτζόγλου) Δημητρέλου, Σιδηροπούλου, Μπιόλιου, Πατέλη, Αντωνίου, Γκεγκάι, Μπεντεβή (λ), Τσάτουμα, Κούκου.