Τρίτη 8 Μαρτίου 2016

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ 3-1 ΣΤΗ 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΩΝ PLAY OFF ΤΗΣ Β΄ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΡΩΝ

Όπως ξεκινήσαμε το φετινό πρωτάθλημα το συνεχίσαμε και το τελειώσαμε δηλαδή αήττητοι, έτσι ξεκινήσαμε και τη διαδικασία των play off για την επάνοδο μας στην Α2.
Στη χθεσινή 1η αγωνιστική, επιβληθήκαμε εντός έδρας του ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ με 3-1 (25-12, 25-17, 22-25, 25-23).
Η ομάδα μας επανερχόμενη στις πολύ καλές εμφανίσεις, στα δύο πρώτα σετς δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης στην αντίπαλο της και εύκολα προηγήθηκε με 2-0.
Στη συνέχεια όμως, εμφανίστηκε και πάλι ο ιός της χαλαρότητας στην ομάδα μας και στο 3ο σετ, οι ομάδες ήταν συνέχεια κοντά στο σκορ, με τη Δραπετσώνα να διατηρεί ένα ισχνό προβάδισμα με 14-12, 18-17. Στο σημείο εκείνο, η Πετρούπολη με σερί 0-4, πήρε το προβάδισμα το οποίο κράτησε για να μειώσει σε 2-1.
Στο 4ο σετ, η Δραπετσώνα συνέχισε σε χαμηλή πτήση, προηγήθηκε με 9-7, η Πετρούπολη πήρε το προβάδισμα με 12-17 και εκεί που όλα έδειχναν ότι θα είχαμε απώλεια βαθμού ή βαθμών, με σερί 7-1, μπήκαμε μπροστά στο σκορ φτάνοντας πιο εύκολα απ΄ ότι δείχνει το 25-23, στο τελικό 3-1.
Μετά τα χθεσινά αποτελέσματα, μεγάλωσε η διαφορά μας από τη 2η θέση στους 10 πόντους και έτσι στην επόμενη αγωνιστική την Παρασκευή, με την Ηλιούπολη με καθαρή νίκη μας, θα ανακηρυχθούμε και τυπικά πρωταθλητές, κερδίζοντας και την άνοδο στην Α2.
Καλή η διαιτησία της κας. Γεωργάκη και του κ. Μιχαήλογλου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζημιχάλης) Μαρμαρινός, Κλώνος, Παυλίδης, Μπουλγάρου, Κογκαλίδης, Μπαλτάσης, Αντωνιάδης (λ), Τζαννετουλάκος (λ), Γιωτάκης, Στρατηγός, Καρανικολάου, Μεσσάλας, Ορμενάι.
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ: (Νίτσιος) Κατραμάδος, Γιαννόπουλος, Χατζηλάκος, Κανελλόπουλος, Φράγκος, Σπηλιωτόπουλος, Κιάλου (λ), Διαμαντόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Τσιμπίδης, Μαρκόπουλος.

Στον άλλο αγώνα της 1ης αγωνιστικής: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ - ΑΡΜΕΝΙΚΗ 1-3