Δευτέρα 21 Μαρτίου 2016

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-2 ΣΤΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Δ΄

Σοφία ΧΡΥΣΟΥ
Με εκτός έδρας ήττα από το ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ με 3-2 (19-25, 19-25, 25-20, 25-21, 15-13), συνέχισε την πορεία του στο αντίστοιχο πρωτάθλημα, το δ΄ τμήμα των παγκορασίδων μας.
Η ομάδα μας, αν και έπαιξε αρκετά καλό βόλει και κατάφερε να προηγηθεί με 0-2 στα σετς, στη συνέχεια έδωσε το δικαίωμα στην Ηλιούπολη, η οποία εκμεταλλεύτηκε τους μικροτραυματισμούς που μας παρουσιάστηκαν, για να σημειώσει την ολική ανατροπή και να φτάσει στη νίκη.
Στο 1ο σετ, μετά το 16-16 πήραμε διαφορά, για το 0-1.
Στο 2ο σετ, τη διαφορά την αποκτήσαμε μετά το 11-12, για το 0-2.
Στο 3ο σετ, προηγήθηκαμε με 2-9 και ενώ όλα έδειχναν ότι θα φεύγαμε γρήγορα από την Ηλιούπολη, με καθαρή νίκη, η Ηλιούπολη κατάφερε την ανατροπή, προηγήθηκε με 16-15 και μείωσε το σκορ.
Στο 4ο σετ, φτάσαμε προηγούμενοι με 15-19, αλλά η Ηλιούπολη με σερί 10-2, ισοφάρισε σε 2-2.
Στο 5ο σετ, η Ηλιούπολη ήταν συνέχεια μπροστά στο σκορ, με 7-0, 8-6, 13-10, για να ολοκληρώσει την ανατροπή.
Πολύ καλή η διαιτησία των κ.κ. Κοντογεώργου, Κουτούδη.
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: (Αρματάς) Μπέλλου, Παπαδογιάννη, Κρέστα, Στέργη, Σερφά, Μυλοπούλου Κ. / Φασουλή, Κωστογιάννου, Παππά, Τζαννέτου, Κοκκινέλου, Μυλοπούλου Ε., Ορφανίδη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Αγριανίτη) Χρυσού, Όκκα, Τασιγιαννάκη, Καγιαλέ, Κάβουρα, Χοτζαλάρι / Τσεκούρα, Σκέντζου, Τσουράκη, Τσαούση.