Δευτέρα 28 Μαρτίου 2016

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΡΤΕΜΗ 3-1 ΣΤΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Γ΄ ΚΑΙ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΗ Β΄ ΦΑΣΗ

Εντός έδρας νίκη - πρόκριση στυη β΄ φάση του πρωταθλήματος για το γ΄ τμήμα των παγκορασίδων μας, επί του ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΗ με 3-1 (25-20, 25-11, 23-25, 25-18).
ΠΑΝΩ: Νίκος ΜΠΟΥΛΟΥΜΠΑΣΗΣ (έφορος) Ρενάτα ΛΕΚΑΙ, Χριστίνα ΣΩΤΗΡΙΟΥ, Μαρία ΜΑΡΜΑΡΙΝΟΥ, Στέλλα ΒΕΝΕΚΕ, Μαρία ΚΑΖΑΚΟΥ, Αλέξης ΜΕΣΣΑΛΑΣ (προπονητής) ΚΑΤΩ: Εύα ΚΟΓΚΑΛΙΔΗ, Μυρτώ ΒΕΝΕΚΕ, Δήμητρα ΜΠΟΥΛΟΥΜΠΑΣΗ, Ελένη ΚΑΓΙΑΛΗ, Αλεξάνδρα ΛΕΟΥΣΗ, Κλεβίσα ΛΕΚΑΙ.
Η ομάδα μας, έπαιξε πολύ καλό βόλει και δίκαια έφτασε στη νίκη - πρόκριση επί ενός πολύ καλού αντίπαλου.
Στο 1ο σετ, διατηρούσαμε από την αρχή μικρή διαφορά στο σκορ, την οποία στο τέλος διερύναμε.
Στο 2ο σετ, ξεφύγαμε από την αρχή και εύκολα φτάσαμε στο 2-0.
Και στο 3ο σετ, διατηρούσαμε μικρές διαφορές από την αρχή, με την Άρτεμη όμως να αντιδρά μετά το 23-21 και με σερί 0-4, μείωσε το σκορ σε 2-1.
Στο 4ο σετ, ξεκινήσαμε πολύ καλά και ξεφύγαμε με 12-2, για να γίνει συντήρηση της διαφοράς μέχρι το τελικό 3-1.
Άριστη η διαιτησία της κας. Καλιγέρη και του κ. Δραγουμάνου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Μεσσάλας) Καζάκου, Λεκάι Κλ., Λεούση, Σωτηρίου, Βενεκέ Στ., Καγιαλή / Κογκαλίδη, Μπουλούμπαση, Μαρμαρινού, Βενεκέ Μ.
ΑΡΤΕΜΗ: (Ζουπάνος) Αρχοντάκη, Χαραμή, Παπαμάρκου, Κοιλάκου, Νικολοπούλου, Κουκουλά / Ζουρή, Συρίγου, Κομματά, Τρανουδάκη, Αισώπου, Παπαδογιωργάκη, Αλεξοπούλου, Αλεξάνδρου.