Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2013

ΟΙ ΣΗΜΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Α1 ΑΝΤΡΩΝ

Ο ΑΟ Κηφισιάς πέρασε με 3-0 από την Κυψέλη επί του Παναθηναϊκού και άφησε τους "πράσινους" να παλεύουν μόνο με τον Ηρακλή για την αποφυγή του υποβιβασμού.

Στο σημαντικότερο ίσως παιχνίδι του στην κανονική περίοδο, ο Παναθηναϊκός άντεξε μόλις για ένα σετ απέναντι στον ΑΟ Κηφισιάς, χάνοντας με χαρακτηριστική ευκολία με 0-3 από την ομάδα των βορείων προαστίων.
Έτσι, έμεινε στους 15 βαθμούς, ενώ ο σημερινός του αντίπαλος έφτασε τους 24 και φαίνεται να μην προλαβαίνει να κινδυνεύσει στις 3 αγωνιστικές που απομένουν.
Βασικός αντίπαλος του Παναθηναϊκού στην αποφυγή του υποβιβασμού είναι ο πρωταθλητής Ηρακλής, που απέχει τέσσερις βαθμούς και στόχος του "τριφυλλιού" -όπως και πέρυσι- είναι να μην χάσει το... τρένο των πλέι άουτ.
Όσον αφορά στον άλλο αγώνα της ημέρας, ο Άρης κάνει και πάλι όνειρα για τα πλέι οφ, αφού νίκησε με 3-1 τον Παμβοχαϊκό και ανέβηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας. Σε περιπέτειες σχετικά με την κατάληψη της 2ης θέσης μπήκε η ομάδα του Βραχατίου, που νιώθει... καυτή την ανάσα του Φοίνικα και του Εθνικού.