Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2013

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΕΡΜΗΣ ΠΑΤΡΑΣ 3-1 ΓΙΑ ΤΗΝ Α2 ΑΝΤΡΩΝ

Επιστροφή στις καλές εμφανίσεις και παράλληλα επιστροφή στις νίκες για το αντρικό μας τμήμα, στη μάχη της αποφυγής του υποβιβασμού στην Α2.
Στο ουδέτερο γυμναστήριο του Ρέντη, υποδεχτήκαμε τον Ερμή Πάτρας, τον οποίο κερδίσαμε με 3-1 (23-25, 25-15, 25-21, 25-18).
Στο 1ο σετ, παρουσιαστήκαμε κάπως μουδιασμένοι και δώσαμε το δικαίωμα στον Ερμή να είναι μέσα στη διεκδίκηση του σετ, το οποίο και κέρδισε τελικά, έχοντας πάντα ένα μικρό προβάδισμα 1-3 πόντων.
Από το 2ο σετ και μετά, όμως η ομάδα μας βελτιώθηκε κατά πολύ κύρια στον αμυντικό τομέα, κατάφερε και ανέβασε τα ποσοστά της στην επίθεση και στο μπλοκ και δε συνάντησε ιδιαίτερες δυσκολίες, ώστε να κερδίσει τα επόμενα τρία σετς, για να γράψει το τελικό 3-1.
Με τη νίκη μας αυτή, αποσπαστήκαμε με 11 βαθμούς από τη ζώνη του υποβιβασμού και μόνο με θαύμα μπορεί να γίνει η ανατροπή και να βρεθούμε κάτω απ΄ αυτήν.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Κουτσούλα και Δευτερίγου.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: (Πλήθης) Μαρμαρινός, Κογκαλίδης, Στρατηγός, Τσικάτος, Τραπεζουντίδης, Χριστόπουλος, Βογιατζίδης (λ), Ιατρόπουλος, Αγγέλου.
ΑΣΠ ΕΡΜΗΣ ΠΑΤΡΑΣ: (Σταματόπουλος) Κουνετάς, Κοντοδημόπουλος, Δημητρόπουλος, Χασάπης, Κανάς, Κόζης, Ξένος (λ), Μαθιουδάκης, Μαμμασής, Μποσγανάς, Σακκάς, Μούσλια.

Για μια ακόμα φορά, είμαστε υποχρεωμένοι να απευθύνουμε ένα μεγάλο ευχαριστώ στον αντιδήμαρχο Αθλητισμού του δήμου Νίκαιας - Ρέντη κ. Σπ. Νικολάκη, όπως και στον υπεύθυνο της ομάδας βόλει της ΑΕ ΡΕΝΤΗ κ. Τ. Νικολάκη, για την παραχώρηση του γυμναστήριου για τη διεξαγωγή του αγώνα, όπως και για την παραχώρηση όλων των περιφερειακών ειδών που απαιτούνται για τη διεξαγωγή ενός αγώνα βόλει. Για μια ακόμα φορά μας καταυποχρέωσαν.
1. ΠΑΝΑΧΑΐΚΗ (42-02) 42