Δευτέρα 4 Φεβρουαρίου 2013

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-1 ΣΤΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄

Δέσποινα ΧΙΟΥ
Με ήττα συνέχισε στο πρωτάθλημα το β΄ τμήμα των παγκορασίδων μας, στον εκτός έδρας αγώνα με τον ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ με 3-1 (26-24, 22-25, 25-18, 25-16).
Η ομάδα μας, έπαιξε πολύ καλό και σωστό βόλει και προσπάθησε να φύγει με τη νίκη, από έναν ανώτερο αντίπαλο, ο οποίος κέρδισε δίκαια.
Τα κορίτσια μας, ενθουσίασαν με την απόδοση τους και με  δεδομένο ότι τα περισσότερα μόλις τώρα αρχίζουν και έχουν τις πρώτες τους επαφές σε επίσημους αγώνες, περιμένουμε απ΄ αυτά τα καλύτερα...
Κατάφεραν και κόντραραν το Περιστέρι, έχασαν στις λεπτομέρειες το 1ο σετ, ανταπέδωσαν με τον ίδιο τρόπο για να ισοφαρίσουν, αλλά στα επόμενα δύο σετς το Περιστέρι, δε μας άφησε περιθώρια για να διεκδικήσουμε κάτι καλύτερο.
Άριστη η διαιτησία των κυριών Σπανού και Τσινόγλου.
ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ: (Κουγιουμτζόγλου) Τσίρου, Καραπάνου, Ευαγγελάτου, Κατρού, Κολά, Σαμαρτζή (αρχ. 6άδα), Πλασκασοβίτη, Καράι, Ασφή.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: (Ραντοίκοβιτς) Βλασταρίδου, Συναπίδου, Καράγιωργα, Ευστρατιάδη, Χίου, Μοίρα Β. (αρχ, 6άδα), Βέκκου, Κατσαδούρου, Σαρρή, Νοδάρα.