Πέμπτη 21 Φεβρουαρίου 2013

ΡΕΝΤΗΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 2-3 ΣΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Βάσω ΠΑΤΣΙΑΒΟΥΔΗ
Άλλος ένας ...χαλαρός χαμένος βαθμός για το γυναικείο μας τμήμα, στον εκτός έδρας αγώνα με την ΑΕ ΡΕΝΤΗ, την οποία κερδίσαμε με 3-2 (21-25, 25-14, 20-25, 25-20, 08-15), σε αγώνα που διήρκεσε 2 ώρες και 11΄.
Στο 1ο σετ, η ομάδα μας ήταν μπροστά στο σκορ με μικρές διαφορές, ο Ρέντης ισοφάρισε σε 20-20 και 21-21, αλλά με σερί 4-0 η ομάδα μας, προηγήθηκε με 1-0.
Στο 2ο σετ, ο Ρέντης πήρε μεγάλες διαφορές από την αρχή με 5-0, 10-3, 16-6, για να αντιδράσουμε μέχρι το 17-14, όπου στο σημείο αυτό, ο Ρέντης με σερί 8-0, ισοφάρισε σε 1-1.
Από την αρχή του 3ου σετ, πήραμε διαφορές 3-5 πόντων, την οποία διατηρήσαμε μέχρι το τέλος.
Αντίστροφη εικόνα στο 4ο σετ και οι διαφορές ήταν υπέρ του Ρέντη, ο οποίος ισοφάρισε σε 2-2.
Στο 5ο σετ, η ομάδα μας πήρε μικρή διαφορά στην αρχή και μέχρι το 8-10, ο Ρέντης ήταν κοντά στο σκορ. Στο σημείο εκείνο, η ομάδα μας με σερί 0-5, κέρδισε σετ και αγώνα.
Ο Ρέντης, παρουσίασε μια ιδιαίτερα ανταγωνιστική και μαχητική ομάδα, σκουπίζοντας όλο το παρκέ κυνηγώντας σχεδόν όλες τις μπάλες στην άμυνα. Αξίζει ένα μεγάλο μπράβο στον προπονητή της ομάδας κ. Μενδρινό, γιατί έχει συμβάλει στην αναμόρφωση αυτής της ομάδας, από τον καιρό που έχει αναλάβει τα τεχνικά ηνία της.
Μετά απ΄ αυτόν το χαμένο βαθμό η ομάδα μας υποχώρησε στην 4η θέση, αφού μας προσπέρασε η Ίριδα, η οποία έχει μπει γερά στο παιχνίδι της ανόδου.
Πολύ καλή η διαιτησία των κ.κ. Τοψιδέλη, Βελώνη.
ΑΕ ΡΕΝΤΗ: (Μενδρινός) Σταυροπούλου Μ., Τριανταφυλλίδου, Νικολάκη, Πάλι, Καφίρη, Κολυάρδου, Φικάι (λ), Παπαιωάννου (λ), Καραπιπέρη, Σταυροπούλου Αφ., Γιαβασοπούλου, Νασκιντασβίλι.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: (Σαραντίτης, Σκαρτάδος) Πατσιαβούδη, Γκουντιμένκο, Μουρατίδη, Κοκκινάκη, Ορνιθοπούλου, Βουλγαράκη, Βλάχου (λ), Καραγιαννίδου, Χίου Κ., Σιμιτζή, Κατραμάδου, Δούκα.