Σάββατο 4 Ιουνίου 2016

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 3-1 ΓΙΑ ΤΗΝ 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ VOLLEY HOTBALL 1

Με έναν πολύ όμορφο αγώνα, έπεσε σήμερα το απόγευμα η αυλαία της 5ης αγωνιστικής του τουρνουά VOLLEY HOTBALL 1.
Συγκεκριμένα αναμετρήθηκαν ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ και ΦΟ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ, με νικήτρια την πρώτη με 3-1 (26-22, 25-23, 22-25, 25-23). Όπως φαίνεται ο αγώνας κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με τη Δραπετσώνα να είναι πιο τυχερή και προσεκτική με τη hotball και ειδικά στο 1ο σετ, το οποίο κρίθηκε με τη hotball, αφού η Δραπετσώνα στο 23-22 πήρε το τρίποντο, τελειώνοντας και το σετ.
Στα υπόλοιπα τρία σετς, σημειώθηκαν μεν ανατροπές και αυξομειώσεις, αλλά ήταν μικρής εμβέλειας και κρίνονται φυσιολογικές.
Με τη νίκη της αυτή η Δραπετσώνα, πέρασε μόνη πρώτη στη βαθμολογία, αλλά η κορυφή μπορεί να αλλάξει καθώς εκκρεμούν ένας αγώνας των Βριλησσίων και ένας του Μίλωνα, το αποτέλεσμα των οποίων μπορεί να φέρει και τριπλή συγκατοίκηση στην κορυφή, μεταξύ των Δραπετσώνας, Βριλησσίων και Μίλωνα, με τα Βριλήσσια να έχουν το προβάδισμα λόγω καλύτερων σετς.
Διαιτητής του αγώνα ο κ. Τριανταφυλλόπουλος.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Καραγιαννίδου, Κρεμμύδα (λ), Μπουρέλι, Βαγγή, Χατζηπέτρου, Βροντίση, Τζώρτζη, Φούσκα, Ιωάννου, Δούκα, Βελιανίτη (λ), Ζάππα, Μικέλη, Μουρατίδη.
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ: (Ατσιδαύτης) Παπαστεργίου, Βασιλακοπούλου, Μικρουδάκη, Στάθη, Κάβουρα, Παπουτσάκη, Μπόκη, Τζίγκου, Θωμαδάκη, Κωνσταντέλου.