Τετάρτη 1 Ιουνίου 2016

ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΜΕ ΗΤΤΑ ΟΙ ΑΡΒΑΝΙΤΗ / ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Με το... αριστερό οι Αρβανίτη, Καραγκούνη στο EuroΜε ήττα ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους  στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Μπιτς Βόλεϊ οι Βίκυ Αρβανίτη, Πένυ Καραγκούνη (Νο17)
 Η Εθνική γυναικών στην πρεμιέρα του Α’ ομίλου ηττήθηκαν με 2-0 (21-13, 25-23) από τις Τσέχες Σλούκοβα, Χερμάνοβα (Νο16) σε ένα παιχνίδι που δεν ξεκίνησαν καθόλου καλά και στο β’ σετ έχασαν τρία σετ μπολ. Τα δύο πρώτα με χαμένο σερβίς, ενώ στο 23-23 οι Τσέχες έβγαλαν άμυνα στην Αρβανίτη και τελείωσαν την κόντρα για να ακολουθήσει άουτ επίθεση της Καραγκούνη.

Το βράδυ (20:40) η Εθνική αντιμετωπίζει τις Γερμανίδες πρωταθλήτριες Ευρώπης Λούντβιχ/Βάλκενχορστ (Νο1), οι οποίες επικράτησαν εύκολα με 2-0 (21-13, 21-13) των Ντουμπαουσκαϊτε / Ποβιλάιτε (Νο32) από την Λιθουανία.