Κυριακή, 6 Μαρτίου 2016

Η 15η ΚΑΙ 18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ - ΣΤΑ ΜΠΑΡΑΖ ΑΝΟΔΟΥ ΣΤΗΝ Α1 ΟΙ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΚΑΙ ΘΕΤΙΔΑ

Τα σημερινά αποτελέσματα της Α2 Γυναικών και οι βαθμολογίες των ομίλων έχουν ως εξής:

Α' όμιλος - 1ος υποόμιλος - 15η αγωνιστική
ΖΑΟΝ - ΓΣΚ Ηρακλής 2-3 (24-26, 25-15, 13-25, 25-20, 14-16)
ΖΑΟΝ (Μπλάμη): Μουρατίδη, Τσατσούρη, Καλαϊντζάκη, Φιλιπιόνκα, Γιαννακοπούλου, Κιουτσούκη, Ξηνταρά (λ) / Νικολέτου (λ), Χτιστάκη, Καντάρη
ΓΣΚ Ηρακλής (Μαρτσουκάκη): Λάβδα, Γκρέκα, Ζαουλτζόγλου, Κόνιαρη, Τσελέπη, Γιαννέλου, Λύρα (λ) / Πασιαλή (λ), Κορναράκη, Βογιατζόγλου Ι., Βογιατζόγλου Α.

ΑΣΣ Αναγέννηση - ΑΕ Αγίας Παρασκευής 3-2 (26-24, 25-21, 25-27, 13-25, 15-7)
Αναγέννηση (Μυλιώνης): Σκόρδα Α., Τσαπαρέφσκα, Ανδρεαδάκη, Γεωργοπούλου, Φράγκου Μ., Κνήτη, Κρητικού (λ) / Βογιατζή (λ), Μαραθοκαμπίτου
Αγία Παρασκευή (Αμαριανάκης): Κόλια, Πισιριτζή, Καλαϊντζίεβα, Μιχαλάκη, Δρούγκα, Καυριγιάννη, Λάιου (λ) / Γκιζιώτη

ΑΟ Ηλυσιακός - ΑΟ Αιγάλεω 3-1 (23-25, 27-25, 25-14, 25-19)
Ηλυσιακός (Λιώσης): Ράγκου, Χαρίση, Μπέμπη, Σωτηρίου, Λιαρούτσου, Κωνσταντίνου, Πασχάλη (λ) / Χανδρή, Τσιγαρίδα, Τσέλιου, Βακαλοπούλου
Αιγάλεω (Αντωνιάδη): Γρίσπου, Βλάχου, Μολδοβανίδη, Μανολίκα, Ιωάννου, Μπιτσάκου, Οικονομοπούλου (λ) / Αναστασιάδη (λ), Χαραλαμποπούλου.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (39-10) 37
2. ΑΣΠ ΘΕΤΙΔΑ (37-14) 32
------------------------------------
3. ΖΑΟΝ (26-22) 21
4. ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (28-27) 19
-. ΦΟ ΒΡΙΛΛΗΣΙΩΝ (25-22) 19    
-. ΗΡΑΚΛΗΣ Κ. (24-25) 19
7. ΑΕ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ (21-29) 16  
8. ΑΣΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (14-37) 07
------------------------------------------------
9. ΑΠΣ ΑΛΙΜΟΥ (07-35) 04

Α΄όμιλος - 2ος υπό όμιλος - 18η αγωνιστική
ΓΣ Πανιώνιος - ΑΓΟ Ευρυάλης 3-1 (25-27, 25-19, 25-16, 25-20)
Πανιώνιος (Κωστακόπουλος): Οικονομάκη, Τσουμήτα, Φάκη, Τσιώνη, Κούρδογλου, Ευθυμίου, Παπαδάκη (λ) / Πανταζή, Μερκούρη
Eυρυάλη (Γκούντας): Μέξη, Ζούρου, Κατσιλιέρη, Ταμπάκη, Κοτούλα, Ηλιακοπούλου, Μανώλη (λ) / Μπραβάκου, Αναγνωστοπούλου, Βογιατζόγλου

ΓΣ Χαλανδρίου - ΑΣΠ Κόρινθος 1-3 (25-17, 20-25, 21-25, 22-25)
ΓΣ Χαλανδρίου (Περόπουλος): Πανοπούλου, Πασσιά, Φωκιανού, Θανοπούλου, Χριστοδούλου, Κολομητρούση, Παπαδοπούλου (λ) / Καραβοκύρη (λ), Μαλουσάρη, Γκόγκου, Μπαϊράμη
Κόρινθος (Ανδρεόπουλος): Δέδε, Μπόκα, Θώδη, Δορμπαράκη, Κωστάμη, Παναγοπούλου, Βατουσιάδη (λ) / Βακάλογλου, Μπαλδώκα

Μεσσηνιακός - ΓΣ Πετρούπολης 3-0 (25-22, 25-22, 25-16)

ΑΣΠ Ίωνες - ΑΟ Παλλήνη 3-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (45-19) 40
2. ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ (39-17) 35
-----------------------------------------------------  
3. ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (39-21) 34
-. ΑΣΠ ΚΟΡΙΝΘΟΣ (44-30) 34
5. ΑΟ ΠΑΛΛΗΝΗ (34-35) 23 
6. ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (29-34) 22
7. ΑΟ ΑΚΡΙΤΑΣ (29-41) 18 
8. ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ (25-34) 17
---------------------------------------
-. ΑΣΠ ΙΩΝΕΣ (25-39) 17
10. ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ (26-33) 16
11. ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ (16-48) 08

Κωνσταντίνα ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗ (ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ)
Β΄όμιλος - 2ος υπό όμιλος - 18η αγωνιστική
ΓΣ Ηρακλής - ΑΣ Ασκληπιός Τρικάλων 0-3 (22-25, 21-25, 22-25)
Ηρακλής (Κυριακού): Ντουντούδη, Βεζιριανίδου, Τουκμενίδου, Δαμιανίδου, Καστοριάδου, Κολτσιάκη, Κανονίδου (λ) / Καλαϊντζίδου, Μπούρλη
Ασκληπιός (Παναγιάρη): Βουλγαράκη, Γάτσα, Γεωργοπούλου, Μπυρογιάννη, Γιάννη, Τόλιου, Κότσιρα (λ) / Παπαθεοδώρου (λ), Λιούλιου, Χύτα.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ (40-12) 37
2. ΕΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (38-18) 33
3. ΔΑΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ (37-25) 30
-------------------------------------------------------      
4. ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (31-18) 29
5. ΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ ΤΡ. (35-27) 28 
6. ΑΣΚ ΛΑΓΚΑΔΑ (29-28) 24
7. ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ (20-37) 13
----------------------------------------------------
8. ΓΣ ΕΝΩΣΗ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ (19-39) 10
9. ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ (00-45) 00

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου