Κυριακή, 6 Μαρτίου 2016

H 15η, 18η KAI 21η ΤΗΣ Α2 ΑΝΤΡΩΝ - Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ Β΄ ΕΘΝΙΚΗ

Τα σημερινά αποτελέσματα της Α2 Ανδρών και οι βαθμολογίες των ομίλων έχουν ως εξής:

1ος όμιλος - 15η αγωνιστική
ΓΣ Πανελλήνιος - Ροδίων Αθλήσις 1-3 (12-25, 15-25, 25-21, 11-25)
Πανελλήνιος (Κουμπλής): Δεληπρίμης, Μιχαλόπουλος, Λαμπρινός, Παύλου, Ραγκούσης, Κύριο, Καρράς / Ανθής, Παπανικολάου
Ροδίων Άθλησις (Αντωνιάδης): Μοσχούς, Μακρής, Καβαρατζής, Προδρομίδης, Γκένοφ, Κάλας, Κοκολάκης / Δεληγιώργης, Γιώτης, Σταύλας, Ρουσέτος
ΟΦΗ - ΑΟΝΣ Μίλων 3-2 (25-20, 23-25, 23-25, 25-20, 15-8)
ΟΦΗ (Ζλατιλίδης): Τσαγκαρούλης, Αυτζίογλου, Περπινάκης, Παπαδάκης, Δρουγκάκης, Γεώργας, Μαυρικλής, Κοσκινάς (λ)
Μίλωνας (Ντόζης): Κεχράς, Ιωάννου, Περγαμάλης, Πανούσος, Σπυριούνης, Βαρλής, Μουσικάς (λ) / Σαλονίτης, Αθανασόπουλος
ΑΟ Παλλήνη - ΑΟ Μυτιλήνης 3-0 (25-15, 25-19, 25-13)
Παλλήνη (Ξεροβάσιλας): Κατσαούνης, Μπιλλήρης, Αντωνάκης, Τσικάτος, Μήττας, Ψάρρης, Βογιατζίδης (λ) / Στυλιανόπουλος, Χριστόπουλος
Μυτιλήνη (Γιακουμής): Κοντάρης, Παπασταύρου, Φύτρος, Μαλαματίνας, Αγγέλου, Περτσελής / Σωτηράκης.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΟ ΠΑΛΛΗΝΗ (44-09) 41
--------------------------------------------------
2. ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΗ (37-17) 34
-------------------------------------------------- 
3. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑΣ (33-21) 29 
4. ΟΠΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (29-18) 26   
5. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (25-20) 18 
6. ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ (28-31) 17
7. ΑΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (17-35) 14
-. ΟΦΗ (22-34) 14
--------------------------------------------
9. ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ (16-32) 09 
----------------------------------------------- 
10. ΓΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (10-44) -01


2ος όμιλος - 18η αγωνιστική
ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας - ΑΕΠ Ολυμπιάς 3-0 (25-21, 25-21, 25-13)
Χαλκίδα (Γκολίτσης): Κολτσάκης, Αντιφάκος, Γεωργόπουλος, Γκόρτσανιουκ, Αδαμόπουλος, Φωτιάδης, Κοντοστάθης (λ) / Αλεξάκης, Μάγκος, Ηλιόπουλος
Ολυμπιάδα (Δαρείος): Χασάπης, Δημησιάνος, Ντόντης, Χριστόπουλος, Φιλίππου, Κόζης, Γεωργακόπουλος (λ) / Αυγέρος, Γεράνιος, Θεοδωράκης
ΑΠΣ Κύζικος - ΓΣ Απόλλων 3-0 (25-17, 25-19, 25-19)
Κύζικος (Λάιος): Λυκουρέσης, Κρέτσης, Κούνας, Κατσανεβάκης, Ασπιώτης, Μπεκιάρης, Τσαδήμας (λ) / Ποντικίδης, Δρογκάρης, Αντωναράκος
Απόλλωνας (Νικηφορίδης): Μανιάτης, Ανάγνου, Χριστοδούλου, Λένας, Αμαριανάκης, Σασάτι, Κοτσαμπάσης (λ) / Γεωργίου, Κυριακίδης, Φραγκιαδάκης.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΗΡΑΚΛΗΣ Χ. (51-09) 51
----------------------------------------
2. ΑΠΣ ΚΥΖΙΚΟΣ (51-07) 49
----------------------------------------
3. ΑΕΚ (46-13) 43
4. ΕΘΝΙΚΟΣ Π. (44-13) 41
5. ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ (30-33) 23
6. ΕΑ ΠΑΤΡΑΣ (25-34) 20 
7. ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80 (24-38) 19
8. ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (25-38) 18  
9. ΑΣ ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ (20-40) 13
--------------------------------------------------------
-. ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ (18-43) 13
------------------------------------------------------------
11. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (17-47) 09   
12. ΑΟ ΑΚΡΙΤΑΣ (12-48) 07

3ος όμιλος - 21η αγωνιστική
Ένωση Τούμπας - ΑΟ Σερρών 2-3 (25-18, 25-13, 22-25, 14-25, 14-16)
Ένωση Τούμπας (Μπρουκς): Γεωργιάδης, Κουτσονίκας, Τσιγγελίδης, Μωϋσίδης, Αντωνίου, Χριστοφορίδης, Αντωνιάδης (λ) / Κολτσιάκης, Πολιτίδης, Τσάρας,
Σέρρες (Σαμαρά): Ζλάτκος, Κομητούδης, Καραγκιόζης, Λαζαρίδης, Κάτος, Κόκκινος, Αλεξανδρίδης (λ) / Παναγιώτου
Χρήστος ΓΚΟΡΙΔΗΣ (ΝΙΚΗ ΑΙΓ.)
ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - ΕΑ Λάρισας 3-0 (25-13, 25-16, 25-19)
Αιγίνιο (Στράντζαλης): Γκορίδης, Κιοσσές, Λαμπρινός, Βουλκίδης, Γεωργόπουλος, Παπαλεξίου, Κνάπεκ (λ) / Γκορτζίλας, Ντουντούδης, Σταυρίδης
ΕΑΛ (Τέλιος): Μαντάρας, Μωυσιάδης, Μαγκούτης, Καλύβας, Περουλάκης, Μυλωνάς, Γαλάνης (λ) / Δεληγιάννης, Ταμπόσης
ΑΠΣ Αίας Ευόσμου - ΑΣ Γιάννενα 3-1 (25-21, 25-18, 20-25, 25-14)
Αίαντας (Νανάς): Κουντουρέτης, Βαφέας, Καμαριώτης, Κεσογλίδης, Χριστινίδης, Ιωακειμίδης, Μπερμπέρογλου (λ) / Μιχελάκης, Ζαήμης
Γιάννενα (Τσιούπης): Παπανικολάου, Λαγός, Αποστόλου, Τσαγκαρίδης, Χρηστάρας, Κλούρας, Μανίκας (λ) / Μιχίδης

ΧΑΝΘ - ΑΜΣ Νέστωρ 3-2 (25-21, 25-18, 16-25, 17-25, 15-13)

ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Μακεδονικός 3-1 (25-16, 25-20, 28-30, 25-16)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ (53-08) 51
---------------------------------------
2. ΑΣ ΕΛΠΙΔΑ (53-27) 46
---------------------------------------------------------
3. ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ (48-18) 42
4. ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (43-36) 34
5. ΚΟΜΟΤΗΝΗ (39-36) 29 
6. ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (38-43) 27 
7. ΧΑΝΘ (33-41) 25
8. ΓΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (32-32) 24
9. ΑΠΣ ΝΕΣΤΟΡΑΣ (37-42) 23
----------------------------------------
10. ΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (29-47) 20
11. ΑΠΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (31-47) 19
----------------------------------------------------------------- 
12. ΕΝΩΣΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (22-49) 15
13. ΕΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (17-49) 11

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου