Κυριακή 29 Μαρτίου 2015

ΑΡΗΣ - ΑΙΑΝΤΑΣ 3-1 ΓΙΑ ΤΗΝ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ - Ο ΑΡΗΣ ΑΝΕΒΗΚΕ ΣΤΗΝ Α1

Ιωάννα ΚΟΚΚΙΝΙΔΟΥ (ΑΡΗΣ)
Ο Άρης νίκησε 3-1 σετ τον Αίαντα Ευόσμου στο μεγάλο ντέρμπι του Γ΄ομίλου στο πρωτάθλημα Α2 γυναικών και στέφθηκε πρωταθλητής κατακτώντας και το εισιτήριο ανόδου για την Α1 γυναικών μετά από 5 χρόνια!

Ο αγώνας ήταν επεισοδιακός. Ο Αίαντας πήρε εύκολα το 1ο σετ αλλά μετά την ισοφάριση σε 1-1 σετ από τον Άρη οπαδοί των γηπεδούχων μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο. Ο αγώνας διακόπηκε για περιπου 20 λεπτά διότι από την πλευρά που ήταν η θέση του σερβίς του Αίαντα υπήρχαν οπαδοί. Τελικά ο αγώνας ολοκληρώθηκε με 3-1 και ο Άρης πήρε τη νίκη.
Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Μπέλος
Τα σετ: 3-1 (14-25, 25-21, 25-09, 25-22)

ΑΡΗΣ (Σολκίδης): Κοκκινίδου, Τυφλιώρρη, Αποστολίδου, Σωτηρίου, Γωγούση, Γεροβασιλείου / Καψαμπέλη (λ), Καλούδη.

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Γαβαλά): Κυριακίδου, Χριστινίδου, Γλυκίδου, Καλανταρίδου, Κούση, Μπουρνή / Ακριτίδου (λ), Ξανθοπούλου, Τοσουνίδου, Ξενιτιάδου, Νικολαίδου, Καραμανλή.