Τρίτη 17 Μαρτίου 2015

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΤΕΡΜΙΤΕΣ 1-3 ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΤΡΙΚΟ ''ΜΗ ΕΝΕΡΓΩΝ''

Βαγγέλης ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
Εντός έδρας ήττα για το αντρικό μας τμήμα των ''μη ενεργών'' από τους ΤΕΡΜΙΤΕΣ με 1-3 (25-22, 26-28, 27-29, 17-25).
Στις αρχικές δύο απουσίες μας, είχαμε την ατυχία να χάσουμε και τον πασαδόρο Βαγγέλη Ευαγγέλου με τραυματισμό στην αρχή του αγώνα και έτσι ο αγώνας έγινε πολύ δύσκολος από την αρχή.
Παρ΄ όλα αυτά όμως, η ομάδα μας, παίζοντας καλό βόλει κατάφερε να προηγηθεί με 1-0.
Όμως, τα δύο επόμενα σετς χάθηκαν κυριολεκτικά στις λεπτομέρειες, αν και είχαμε δικά μας τα περισσότερα σετ-μπολ. Καταλυτικός παράγοντας της ήττας, ήταν η αβλεψία του διαιτητή κ. Ναλμπάντη στο 27-26 του 3ου σετ, όταν δεν καταλόγισε παράβαση στο φιλέ σε επίθεση αθλητή των Τερμιτών, με αποτέλεσμα ο νικητής του σετ να αλλάξει.
Στο 4ο σετ, οι αθλητές μας παραδωμένοι από τον τρόπο που χάθηκαν τα δύο προηγούμενα, δεν είχαν τις ψυχικές δυνάμεις για τη διεκδίκηση του.
Κατά τα υπόλοιπα η διαιτησία του κ. Ναλμπάντη, ήταν καλή.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: (Σκαρτάδος) Βραδής, Ευαγγέλου, Βενεκές, Μαρμαρινός, Πετικίδης, Καγιαλής, Χαλαβαζής (λ), Καλαφατέλης, Αρχοντής.
ΤΕΡΜΙΤΕΣ: Κελέμπελης, Αποστολόπουλος, Καλαιτζής, Φραντζής Ε., Κονιαβίτης, Κουρμουλής, Μήλας, Φραντζής Α., Παυλάκης.