Κυριακή, 22 Μαρτίου 2015

Η 22η ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Πένι ΚΑΡΑΚΟΥ / Στέλλα ΜΟΥΣΤΑΚΗ (ΠΟΡΦΥΡΑΣ)
Τα αποτελέσματα των αγώνων στην 22η αγωνιστική στους τρεις ομίλους της Α2 Γυναικών έχουν ως εξής:
1ος όμιλος
Θέτις - Ιωνικός 3-0 (25-23, 25-16, 30-28)
ΘΕΤΙΣ (Παπαθανασίου): Κωνσταντίνου, Μπουτζίλα, Ζήση Π., Πανταζή, Χανδρή, Μελετιάδη, Καράμπαλη -λ / Ζήση Χρ., Φωτεινού, Αναγνώστου, Δράκου
ΙΩΝΙΚΟΣ (Θανέλλας): Λουκατάρη, Κούρδογλου, Ματιάδη, Διαμάντη, Μπίλια, Λεωνίδου, Μπορίσοβα -λ / Σταθούλη, Βάγια, Γάτου, Γιαννακοπούλου, Καραβανά.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΣΤΕΡΑΣ (60-15) 56
--------------------------------------
2. ΗΡΑΚΛΗΣ Κ. (58-20) 55
3. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (53-21) 47
4. ΘΕΤΙΔΑ (48-32) 42  
-. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (50-34) 39
6. ΖΑΟΝ (49-35) 37  
7. ΠΑΛΛΗΝΗ (42-37) 35
8. ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. (33-45) 25
9. ΠΑΓΓΕΡΑΓΩΤΙΚΟΣ (25-45) 21 
10. ΤΡΑΧΩΝΕΣ (22-56) 13
  ----------------------------------
11.ΜΕΣΣΑΡΑ (19-56) 11 
12. ΣΟΥΔΑ (00-63) -51 

2ος όμιλος
Πορφύρας - Λαρισαϊκός 3-0 (25-15, 25-17, 26-24)
ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ ( Καλογερόγιαννης ) Μουστάκη, Δήμα, Γκολφινοπούλου, Καράκου, Α.Γκούρα, Μ.Ράπτη, Χαλβατζή, Ν.Γκούρα, Χατζηπέτρου, Δελάγα, Λιάρου, Θαλασσινού.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΙΚΟΣ ( Ιόβτσεβ ) Τσαπραλή, Ωρολογοπούλου, Υφαντή, Μπούκουρα, Μαυραπάνου, Νικολοπούλου, Μπαζιάνα, Χατζηελευθερίου, Κουτρουμπή, Παραφέστα

ΓΣ Χαλανδρίου - ΑΠΣ Απόλλων 3-0 (25-14, 25-19, 25-13)
ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Ατσιδαύτης): Γκότση, Μαβιλίδη, Γκόγκου, Μαγκανάρη, Μαστοράκη, Σκορδίλη, Τσούνη -λ / Καραβοκύρη -λ, Αγριοδήμου, Γεωργίου, Τσαρακλή, Καραχάλιου
ΑΠΟΛΛΩΝ (Σπυρόπουλος): Παπαγιάννη, Αρβανιτοπούλου, Τσουβαλιώτη, Κανελλοπούλου, Χριστοπούλου, Γιαννοπούλου, Κακαφώνη -λ / Παΐσιου

Φιλαθλητικός Πρέβεζας - Ίωνες 0-3 (20-25, 23-25, 23-25)
ΠΡΕΒΕΖΑ (Ζήσης): Γιάγια, Λάσκαρη, Παναγιωτίδου, Κουμάση, Μαγκλάρα Γ., Μαγκλάρα Χ., Σιούλα -λ / Κοσμίδου -λ, Πεπόνη, Ντάκουλα, Μπαρμπούδη, Μπακάλη
ΙΩΝΕΣ (Πάνος): Χαραλάμπους, Λαμπρογέωργου, Γραμμένου, Παπουτσάκη, Μουντζούρη, Μπολαΐδη, Μεγαρίτη -λ / Σταγιάννη -λ, Μιχαηλίδη, Νίκα, Αγγελή, Αθανασίου

ΕΑ Λάρισας - Μεσσηνιακός 3-1 (25-18, 25-22, 23-25, 25-19)
Ελασσόνα - ΑΟ Ακρίτας 2-3 (25-15, 14-25, 25-17, 14-25, 10-15)

1. ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΡ. (62-14) 61
------------------------------------------------   
2. ΠΟΡΦΥΡΑΣ (59-20) 55
3. ΧΑΛΑΝΔΡΙ (56-25) 50
4. ΘΡΙΑΜΒΟΣ (51-27) 44
5. ΕΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (46-36) 39
6. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ (45-33) 37 
7. ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ (43-42) 32
8. ΑΚΡΙΤΑΣ (37-46) 28
9. ΕΛΑΣΣΟΝΑ (35-50) 24
10. ΙΩΝΕΣ (17-55) 13
---------------------------------------------
11. ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΡ. (14-62) 06
12. ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ Π. (09-64) 04
3ος όμιλος
ΑΣ Ελπίς - ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση 3-1 (25-22, 18-25, 25-20, 25-17)
ΕΛΠΙΣ (Χρυσομαλλίδης): Σεφεριάδου, Ιακωβίδου, Μπολέτου Α., Μπολέτου Ν., Δροσοπούλου, Καλαντάντζε, Σουπιώνη-λ / Βουγιουκλίδου, Νότη, Κουτούλα, Δάκου.
Ν. ΒΟΤΣΗΣ (Δεληγιάννη): Χατζηεφραιίδου, Φραγκουλίδου, Παπαφωτίου, Λυκούδη, Σφυρίου, Τσομπανίδου, Κανταρτζή-λ / Στάγκοβιτς, Παππά.

ΣΦΒ Ερμής - ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 1-3 (20-25, 25-21, 23-25, 20-25)
ΣΦΒ ΕΡΜΗΣ (-): Λαμπράκη, Παρλόγλου, Κυρκενίδου, Μιχαηλίδου, Γαϊτανίδου, Κιουτσιούκη, Ιωαννίδου-λ / Στάικου, Δερμετζή, Θεοδοσιάδου.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΙΩΑΝΝ. (Ζιώγος): Μάρκου, Δασκάλου, Καρατζόγλου, Ζιώγου, Ντούση, Λόλη, Σταυρίδου-λ / Νικηφορίδου.


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
 
1. ΑΡΗΣ (59-14) 56
-------------------------------   
2. ΑΙΑΝΤΑΣ (58-15) 55
-. ΕΛΠΙΔΑ (61-18) 55
4. ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΥΛΗ (58-29) 49  
5. ΛΑΓΚΑΔΑΣ (45-43) 35
-. Ν.ΒΟΤΣΗΣ (45-41) 35
7. ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ (33-48) 24
8. ΗΡΑΚΛΗΣ (29-51) 23
9. Ν. ΓΕΝΕΑ (30-44) 22
10. ΠΗΓΑΣΟΣ (27-48) 20
-----------------------------------
11. ΕΡΜΗΣ (21-58) 11
12. ΠΙΕΡΙΚΟΣ (06-63) 02 

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου