Πέμπτη 30 Απριλίου 2015

ΤΕΡΜΙΤΕΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 2-3 ΣΤΟ ΜΙΚΤΟ ΜΗ ΕΝΕΡΓΩΝ

Αντώνης ΝΟΟΥ
Την πρόκριση μας και στο μικτό μη ενεργών πανηγύρισαμε χθες το βράδι , μετά τη νίκη μας επί της ομάδας ΤΕΡΜΙΤΕΣ με 2-3 (25-23, 16-25, 20-25, 25-22, 6-15).
Η ομάδα μας παίζοντας καλό βόλει, μπήκε αποφασισμένη στον αγώνα για την πρόκριση και στο 1ο σετ, ήταν κοντά στο σκορ, το οποίο χάθηκε στις λεπτομέρειες.
Στο 2ο σετ, δε συναντήσαμε δυσκολίες για την ισοφάριση και προηγηθήκαμε με 1-9, 10-18, μέχρι το τελικό 16-25.
Στο 3ο σετ, οι Τερμίτες προηγήθηκαν μέχρι το 19-17, αλλά με σερί 1-8, η ομάδα μας προηγήθηκε με 1-2.
Το 4ο σετ, ήταν αντίγραφο του 1ου.
Στο 5ο σετ, δείξαμε ότι θέλαμε πολύ την παρουσία μας στο final 4 και δεν αφήσαμε περιθώρια για άλλη σκέψη.
ΤΕΡΜΙΤΕΣ:  Φραντζής, Αργυρόπουλος, Καλαϊτζής, Κορκοβέλος, Χρονίδου, Ράπτη, Παπαδοπούλου, Πυρένη, Πολυχρόνη, Κουρμουλής, Παυλάκης.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: Βραδής, Καγιαλής, Σπάλα,  Αθανασάκος, Νόου, Ευθυμιάδου, Κυρίσογλου, Σαββίδης, Κρανιδιώτου, Όκκας, Πασαλόγλου, Κοϊμτζόγλου, Κογκαλίδης Λ., Μπουλούμπασης.
Οι  υπόλοιπες ομάδες που προκρίθηκαν στο final 4, είναι οι ΠΗΓΑΣΟΣ Α και Β και ο νικητής του αγώνα ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΣΥΔΠΕ.
Στον ημιτελικό θα συναντηθούμε με το ΠΗΓΑΣΟ Β, ενώ ο άλλος ημιτελικός είναι μεταξύ του ΠΗΓΑΣΟΥ Α και του νικητή ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ - ΣΥΔΠΕ.