Τετάρτη 22 Απριλίου 2015

ΛΑΜΙΑ - ΑΕΚ 3-0 ΓΙΑ ΤΑ PLAY OUTS ΤΗΣ Α1 ΑΝΤΡΩΝ

Έχει το πάνω χέρι η Λαμία

Συνέχεια στις νίκες έδωσε η Λαμία, η οποία επιβλήθηκε 3-0 της ΑΕΚ για την τέταρτη αγωνιστική των πλέι άουτ της Volleyleague.
 Με αυτή τη νίκη, η Λαμία έφτασε τους 24 βαθμούς με τη ΜΕΝΤ να έχει 19 και έναν αγώνα λιγότερο. Αν στον αγώνα της 5ης αγωνιστικής που θα γίνει το Σάββατο στις 20.00, η ΜΕΝΤ νικήσει την ΑΕΚ στη Γλυφάδα, τότε όλα θα κριθούν στον τελευταίο αγώνα. Σε διαφορετική περίπτωση, τα πλέι άουτ θα σταματήσουν και η Λαμία θα κερδίσει την παραμονή.

Στο πρώτο σετ η Λαμία πήγε να ξεφύγει με 2-3 πόντους, όμως η ΑΕΚ κατάφερε να τη φτάσει και να περάσει μπροστά μετά το δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ με 18-15. Η Λαμία ισοφάρισε στο 20 και με τα σέρβις του Μίσιτς κυρίως, έκανε το 1-0.

Στο δεύτερο σετ οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο - πόντο. Η «Ένωση» πέρασε μπροστά με 22-21 και 24-22, αλλά με μία λάθος υποδοχή, μία άμυνα της Λαμίας και μία αντεπίθεση, οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-0.

Τα σετ: 3-0 (25-21, 27-25, 25-14

ΛΑΜΙΑ (Κατσιγιάννης): Γκιμαράες, Καββαδάς, Μίσιτς, Βλαχόπουλος, Χήρας, Γκιρτζίκης / Τσαδήμας (λ), Τζερόνιμο

AEK (Παπαδόπουλος): Δανιάς, Αλεξίου, Μιχαλόπουλος Α., Ανδρεάδης, Ωρολογάς, Χατζόπουλος / Γκούζντα (λ), Μιχαλόπουλος Γ., Καράγιωργος, Τσάλας.