Κυριακή, 19 Απριλίου 2015

ΟΙ ΣΗΜΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ

ΕΑ ΠΑΤΡΑΣ
Ο Ηρακλής Θεσσαλονίκης και ένας εκ των Εθνικού Αλεξανδρούπολης, Πήγασου Πολίχνης (αναμετρώνται αύριο στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής του Α’ ομίλου που διεξάγεται στην Ξάνθη) είναι οι δύο ομάδες που θα συμμετάσχουν στο final 4 του Πανελληνίου πρωταθλήματος παίδων, ενώ οι άλλες δύο θα προκύψουν από τους αυριανούς ημιτελικούς στο Βραχάτι στους οποίους εμπλέκονται οι ομάδες των Β’, Γ’ και Δ’ ομίλου.
Στους ημιτελικούς προκρίθηκαν οι τρεις πρώτοι των ομίλων (κατά σειρά ΑΟΝΣ Μίλων, ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω, ΕΑ Πατρών) και η καλύτερη δεύτερη και των τριών ομίλων που ήταν η ΑΕ Αγίας Παρασκευής και μετά από κλήρωση που πραγματοποιήθηκε τα ζευγάρια των ημιτελικών έχουν ως εξής:

12.00, ΕΑ Πατρών – ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω
14.30, ΑΕ Αγίας Παρασκευής – ΑΟΝΣ Μίλων

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της σημερινής ημέρας σε όλους τους ομίλους

Α' Όμιλος
ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΑΠΣ Φθία 3-1 (22-25, 25-20, 25-15, 25-12)
ΕΘΝΙΚΟΣ (Ζλατιλίδης): Καραπιπέρης, Χαραλαμπίδης, Αναστασόπουλος, Τσέλιος, Τέλιος Κ., Τσιρόπουλος, Παρασκευάς –λ / Ποιμενίδης –λ, Χατζηγιάννης, Τέλιος Θ., Χατζίδης, Αρετσανόπουλος
ΦΘΙΑ (Μακρής): Κοντοκώστας, Κόκοτας, Μάνος, Γαληρόπουλος Ε., Αραμπόπουλος, Φλώρος, Γαληρόπουλος Θ. - λ / Μακρής, Πάπης Κ., Πάπης Σ., Νερόλης

ΑΓΣ Ιωαννίνων - Πήγασος Πολίχνης 0-3 (22-25, 21-25, 21-25)
ΑΓΣΙ (Μάντζιος): Δήβαρης, Μάντζιος, Μητσόπουλος, Σιάμπαλης, Αλεξίου, Μάρκου
ΠΗΓΑΣΟΣ (Παναγιώτου): Χρηστάκος, Μάμαλης, Τρούμπαλος, Μαυρίδης, Δημητρακούδης, Ρίζογλου, Τζιάβρας -λ / Κουτουμίδης, Ανδριανιδης, Παραφέστας, Μακρογιάννης.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΗΡΑΚΛΗΣ (09-02) 06
2. ΦΘΙΑ (08-08) 06
--------------------------------------
3. ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ (06-04) 05
4. ΠΗΓΑΣΟΣ (06-06) 04
5. ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (00-09) 03

Κυριακή 19/4/2015
13.00, ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ - ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
15.00, ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ - ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ
ΡΕΠΟ Η ΦΘΙΑ

Β' Όμιλος
ΑΕΠ Ολυμπιάς - ΓΕ Ηρακλείου 0-3 (13-25, 19-25, 22-25)
Ολυμπιάδα (Γεράνιος Σ.) Μακρής, Ράπτης, Λαμπρόπουλος, Κλειδέρης, Μιχαλόπουλος, Παναγόπουλος, Γαλάνης – λ / Τιμπίλης, Κανελλόπουλος
ΓΕΗ (Νικητάκης): Επιτροπάκης, Σφακιανάκης, Πιτούλιας, Σαμαριτάκης, Χατζάκης, Μπέλο, Γενιατάκης -λ / Χότζα, Φουρναράκης, Λάης.

Η  ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑΣ (06-00) 04
----------------------------------------
2. ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (03-03) 03
3. ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (00-06) 02

Γ' Όμιλος
ΑΕ Αγίας Παρασκευής - ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 2-3 (30-28, 25-21, 15-25, 19-25, 14-16)
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Χαβιάρας): Παππάς, Νικόλαρος, Μαρούτσης, Δάβαρης, Πράντας Αποστολόπουλος, Μάρρης –λ / Μακρής, Σπανόπουλος, Λαθάρας
ΚΩΣ (Χατζηνικολάου): Γιαννόπουλος, Χατζηνικολάου, Χριστοφοράκης, Τρούμπας, Κώστογλου, Μωρές, Παπαστεριάδης -λ / Χατζηάμαλος, Ζαμάγιας.

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΟ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ ΚΩ (06-03) 04
2. ΑΕ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ (05-04) 03
------------------------------------------------------
3. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (02-06) 02

Δ' Όμιλος
ΕΑ Πατρών - ΣΑ Κολλεγίου 3-0 (25-11, 25-12, 25-21)
ΕΑΠ (Γεράνιος Αν.): Μακρυγιάννης, Γεωργιόπουλος, Κανελλόπουλος, Τσαρκάτογλου, Δρακόπουλος, Κάβουρας, Καραγιώργος –λ / Ρούβαλης – λ, Καραγιάννης, Χαλκίδης, Φερτάκης, Λάτσης
ΚΟΛΛΕΓΙΟ (Μαρκάκης): Ανδρεόπουλος, Λιβαδάς, Γάζης, Παπαναστασίου, Κουτσομύτης, Σταμούλογλου / Τζουγκαράκης, Χατζής, Κοκκίνης.

 Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΕΑ ΠΑΤΡΑΣ (06-00) 04
----------------------------------------------------
2. ΣΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΑΣ (03-04) 03
3. ΑΟ ΝΕΟΙ ΒΥΡΩΝΑ (01-06) 02
 

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου