Τετάρτη 29 Ιουλίου 2015

ΔΕΥΤΕΡΗ ΗΤΤΑ ΟΙ ΑΡΒΑΝΙΤΗ / ΤΣΙΑΡΤΣΙΑΝΗ ΣΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΤΟ ΚΛΑΓΚΕΝΦΟΥΡΤ

Βίκυ Αρβανίτη και Μαρία Τσιαρτσιάνη ηττήθηκαν και στο δεύτερο ματς τους στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Beach Volley που διεξάγεται στο Κλάγκενφουρτ της Αυστρίας.

Δεύτερη ήττα για την εθνική ομάδα μπιτς βόλεϊ γυναικών στα τελικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος που διεξάγεται στο Κλάγκενφουρτ της Αυστρίας, καθώς ηττήθηκε με 0-2 σετ από τις Φινλανδές Λέχτονεν / Λάχτι.
Το φινλανδικό δίδυμο πήρε το πρώτο σετ με 21-17 και το δεύτερο με 24-22, ενώ Ελληνίδες είχαν ηττηθεί στο πρώτο ματς με 1-2 σετ από τις Ολλανδέζες, Μέπελινκ / Φαν Ίρσελ.
Έτσι πλέον ο αυριανός (Τρίτη) αγώνας των Βίκυ Αρβανίτη, Μαρία Τσιαρτσιάνη με τις Αυστριακές Σούτσενχέφερ / Πλέσιουτσνιγκ οι οποίες στο άλλο σημερινό ματς του ομίλου ηττήθηκαν με 0-2 σετ (22-20, 21-18) από τις Ολλανδέζες, είναι ουσιαστικά ένας πρώτος τελικός για το ελληνικό δίδυμο που χρειάζεται μόνο νίκη για να ελπίζει σε πρόκριση.