Δευτέρα 12 Ιανουαρίου 2015

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΜΙΛΩΝΑΣ 3-1 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

Τζωρτζίνα ΚΟΥΜΡΟΓΛΟΥ
Την 5η συνεχόμενη νίκη του πέτυχε το α΄ τμήμα των κορασίδων μας, στον εντός έδρας αγώνα με τον ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑ με 3-1 (25-27, 25-19, 25-21, 25-23).
Με τη νίκη μας αυτή, ισοβαθμήσαμε στην 1η θέση του γκρουπ 7-12 της α΄ κατηγορίας της ΕΣΠΕΔΑ, δεν καταφέραμε όμως να υπερκεράσουμε το χθεσινό μας αντίπαλο στη βαθμολογία, δεδομένου της ήττας μας στον 1ο γύρο με 3-0.
Ο αγώνας, δε διεκδικεί πολλές δάφνες ποιότητας. Οι δύο ομάδες έπαιξαν απλά καλό βόλει. Όλη η ουσία του αγώνα ήταν το 1ο σετ, στο οποίο ο Μίλωνας διατηρούσε διαφορά 2-3 πόντων, για να φτάσει στο 20-24. Στο σημείο αυτό η ομάδα μας με σερί 5-0, προηγήθηκε με 25-24 και πήγε να ''κλέψει'' το σετ. Όμως ο Μίλωνας, αντέδρασε και με δικό του σερί 0-3, προηγήθηκε με 0-1.
Στα υπόλοιπα σετς, η ομάδα μας ανέβασε την απόδοση της, εκμεταλεύτηκε τα λάθη των αντίπαλων και κέρδισε τον αγώνα με 3-1.
Τώρα πια, θα περιμένουμε κάποιο στραβοπάτημα του Μίλωνα, το οποίο να μπορέσουμε να εκμεταλλευτούμε, ώστε να καταλάβουμε την 7η θέση της βαθμολογίας, με την οποία θα επικυρώνουμε τη σταθερή πορεία του τμήματος την τελευταία 3ετία, στις καλύτερες ομάδες της ΕΣΠΕΔΑ.
Άριστη η διαιτησία του κ. Πετρόπουλου και της κας. Παπαθανασίου.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: (Χατζηδημητρίου) Μπουρέλι, Αμοιρίδου, Ιωάννου, Σαλτουρίδου, Λιόλιου Αγγ., Βεντούρη, Κουμρόγλου (λ), Στοίτσεβα, Αγγέλη.
ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑΣ: (Αποστόλου) Δελαλή, Χριστοπούλου, Έλληνα, Φερμελή, Τζεδάκη, Καρανίκα / Γιακομίογλου.