Παρασκευή 30 Ιανουαρίου 2015

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-1 ΣΤΙΣ ΝΕΑΝΙΔΕΣ

Έλενα ΑΓΓΕΛΗ
Εκτός έδρας ήττα για το τμήμα των νεανίδων μας από το ΓΣ Ηλιούπολης με 3-1 (25-23, 24-26, 25-14, 25-21).
Η ομάδα μας έπαιξε πάρα πολύ καλό βόλει και στάθηκε ανταγωνιστικά προς την αντίπαλο μας, απειλώντας την με ήττα και βάζοντας την σε περιπέτειες για την πρόκριση της στην τελική φάση.
Σε όλη τη διάρκεια του 1ου σετ, οι ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ και το κέρδισε η Ηλιούπολη, στις λεπτομέρειες.
Στο 2ο σετ, η Ηλιούπολη ξεκίνησε καλύτερα με 4-0 και κράτησε αυτή τη διαφορά μέχρι το 23-19, για να έρθει η αντεπίθεση της ομάδας μας και με σερί 1-7, ισοφάρισε σε 1-1.
Στο 3ο σετ, η Ηλιούπολη μπήκε αποφασισμένη να μη μπει σε περιπέτειες και προηγήθηκε εύκολα με 2-1.
Στο 4 σετ, η Ηλιούπολη πήρε από την αρχή διαφορά 3-4 πόντων, την οποία κράτησε μέχρι το τέλος.
Τώρα πια, έχει μεγάλο ενδιαφέρον η τελευταία αγωνιστική, από την οποία θα κριθούν οι ομάδες που θα προκριθούν στην τελική φάση, με τις δύο θέσεις να διεκδικούν οι Πανιώνιος, Αιγάλεω και Ηλιούπολη, με πιθανό το σενάριο να υπάρξει τριπλή ισοβαθμία.
Άριστη η διαιτησία του κ. Παπαδογιάννη και της κας. Πετρόχειλου.
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: (Καραγιάννης - Λυκογιάννη) Γεωργίου, Μπανίκα, Καπέλου, Σπυριδάκη, Αρβανίτη, Πατεράκη, Κυριαζοπούλου (λ), Πανταζοπούλου, Νάστου, Αρσενικού, Παπαθανασίου.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: (Χατζηδημητρίου) Μπουρέλι, Φούσκα, Χίου, Δούφα, Χόρτη, Ιωάννου, Παπαδόγγονα (λ), Αγγέλη, Σαλτουρίδου.