Κυριακή 14 Ιουνίου 2015

Ο ΑΣ ΝΕΑΣ ΚΥΔΩΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΥΛΛΟΓΩΝ BEACH VOLLEY

Όπως πέρσι στους άνδρες, έτσι φέτος και στις γυναίκες ο ΑΣ Νέας Κυδωνίας Χανίων κατέκτησε την πρώτη θέση στο Final 4 του Πανελληνίου Διασυλλογικού Πρωταθλήματος beach volley 2015, το οποίο πραγματοποιήθηκε σήμερα στο Ολυμπιακό προπονητήριο beach volley του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας.
Στο φετινό Final 4 έλαβαν μέρος οι ομάδες:

ΑΣΘ Πρωτοπόροι: Kimble, Κανταρτζή, Γρηγορίου, Ντίκικου
ΑΣ Νέα Κυδωνία Χανίων: Λειβαδιτάκη, Βακαλοπούλου, Σημαντηράκη, Μαυρεδάκη
Νηρέας Καρδαμύλων: Γλύκα, Μόσχουρη, Σιδεράτου, Καλογεροπούλου, Τζαβάρα, Κανδύλη
Λήμνος Sports Club: Κουτσουρέα, Καραλή, Κακολύρη, Σγουπάκου

Η  Νέα Κυδωνία κατέκτησε τον φετινό τίτλο ενώ στη δεύτερη θέση βρέθηκε ο Νηρέας Καρδαμύλων από τη Χίο. Την τρίτη θέση κατέλαβε η ομάδα των Πρωτοπόρων από τη Θεσσαλονίκη και το Λήμνος Sports Club κατετάγη στην τέταρτη θέση.